Spotkanie z dziećmi z Cottbus 14 czerwca 2017

Wspólne spotkanie!

Już wkrótce, bo 24 września nasze przedszkolaki z grupy "Tygryski" będą brały udział we wspólnym międzynarodowym /Polsko-Niemiecki/ spotkaniu z przedszkolakami z Cottbus.

Razem odwiedzą Muzeum Przyrodnicze w Zielonej Górze.

Naszą współpracę z Kita Spatzennest rozpoczęliśmy w roku 2004. Nastąpiło wówczas podpisanie umowy partnerskiej.

14 czerwca 2005 roku po raz pierwszy gościliśmy w Zielonej Górze gości z Niemiec. Spotkanie odbyło się w Muzeum Etnograficznym w Ochli.

31 maja 2006 roku nasze przedszkole świętowało uroczystość nadania imienia -  "Tęczowy zakątek". Odbyła się wielka festa.

21 czerwca 2006 roku 33 polskich i 22 niemieckich przedszkolaków spotkało się wspólnie na pikniku w parku miniatur Klein Welka.

Spotkanie w Cottbus - 18 czerwca 2008 gościliśmy w przedszkolu Kita Spatzennest w Cottbus. Dzieci wspólnie spędziły czas na zabawie i śpiewie.

Spotkanie w Parku Dinozaurów Klein Welka - 18 czerwca 2009 odbyło się wspólne spotkanie. Dzieci z Polski i Niemiec wspólnie bawiły się.

Spotkanie w Cottbus - 4 maja 2010 nasze przedszkolaki razem z dziećmi niemieckimi zwiedzały park zwierząt w Cottbus.

Zapraszamy również do naszej kroniki. Kliknij tutaj.

Spotkanie w Burg - 31 maja 2011 roku odbyło się wspólne spotkanie w Burg. Razem piknikowaliśmy. Dodatkową atrakcją był spływ po rzece Szprewie. Po leśnym spacerze podziwialiśmy wieżę Bismarka. Widok z wieży rozciągał się na całą okolicę.

Zapraszamy również do naszej kroniki. Kliknij tutaj.

Spotkanie w Zielonej Górze - 18 października 2011 roku odbyło się spotkanie w Zielonej Górze. Zaproszeni goście obejrzeli sztukę w Teatrze Lubuskim "Muzykanci z Bremy". Zwiedzili Palmiarnię Zielonogórską. Wspólnie bawili się w naszym przedszkolu. Dla upamiętnienia wspólnie spędzonych chwil posadziliśmy cebulki  roślin.

Spotkanie w Szkółce Leśnej koło Guben - 5 czerwca 2012 roku odbyło się spotkanie Polsko-Niemieckie. Grupa 20 przedszkolaków z Polski i 22 z Niemiec wraz z nauczycielkami zaplanowały wspólne przygody w lesie. Po przyjeździe na miejsce, dzieci wyruszyły spacerkiem do Szkółki Leśnej. Pracownicy Szkoły Leśnej zaoferowały dzieciom różne zabawy, m.in.: odszukiwanie domków Kicherzwerge, odczytywanie śladów różnych zwierząt, tworzenie prac ze znalezionych pozostałości leśnych. Pod koniec spotkania nawet zza chmur wyjrzało słonce.

Spotkanie w Szkółce Leśnej - 10 czerwca 2013 roku dzieci z najstarszej grupy "Sówek Mądrych Główek" wyjechały na spotkanie do Niemiec. Wspólny czas spędzieły na majsterkowaniu, graniu i zabawie. Wykorzystały swoją znajomość języka niemieckiego i wspólnie z przyjaciółmi z Niemiec zaśpiewały piosenkę o Kaczce. Podczas pikniku wyminiały się doświadczeniami.