MIKOŁAJKI

W środę 6 grudnia 2017r. odwiedzi nas Święty Mikołaj.

Bardzo proszę, aby dzieci tego dnia przyszły do przedszkola z czapką mikołajkową.

Dziękuję :-)

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE :-)

Zapraszam wszystkie Dzieci i Rodziców na warsztaty z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty odbędą się w poniedziałek 4 grudnia 2017 roku o godzinie 15:30. :-)

Warsztaty rozpoczniemy wspólnym ubieraniem choinki. Zgodnie z ustaleniami na zebraniu proszę przynieść własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną wspólnie z dzieckiem w domu.

W czasie warsztatów zrobimy bożonarodzeniową szopkę - proszę przynieść na warsztaty kartkę ze świętą rodziną oraz watę.

Proszę, aby tego dnia każdy Plastuś miał mikołajkową czapkę.

Zajęcia ze studentami UZ "Kostek z klasą"

W środę - 22.11.2017r.  odbędą się zajęcia pt. "Kostek z klasą", które mają na celu kształtowanie prawidłowych  nawyków w zakresie racjonalnego odżywiania oraz aktywnego trybu życia.

Projekt pod hasłem "Zdrowe, mocne kości" przybliży dzieciom budowę układu kostnego, przedstawi produkty, które powinny stanowić podstawę diety i zapozna z podstawowymi ćwiczeniami, które każde z dzieci będzie mogło wykonywać każdego dnia samodzielnie.

Zajęcia poprowadzą studenci UZ, którzy należą do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland.

KONKURS PLASTYCZNY "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECKA"

W związku z obchodzonym 20 listopada (poniedziałek)

OGÓLNOPOLSKIM DNIEM PRAW DZIECKA

ogłaszamy KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECKA" :-)

Zadaniem dzieci jest stworzenie pracy plastycznej dowolną techniką, dotyczącą praw dziecka. Temat pracy konkursowej powinien obejmować wybrany aspekt praw dziecka zapisany w Konwencji o prawach dziecka np. prawo do wychowania w rodzinie, prawo do nauki, prawo do wypoczynku, prawo do zabawy, prawo do opieki medycznej, prawo do prywatności, prawo do równości, prawo do życia bez przemocy oraz poszanowania godności.

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w holu przedszkola.

ZACHĘCAM WSZYSTKIE DZIECI DO UDZIAŁU W KONKURSIE.

PRACE PROSZĘ DOSTARCZYĆ DO NASZEJ SALI DO 17.11.2017 (NAJPÓŹNIEJ DO 20.11.2017r - poniedziałek rano).

ZEBRANIE

Zapraszam na zebranie w czwartek 9 listopada 2017 roku o godzinie 16:00.

Na zebraniu zostaną omówione arkusze obserwacji dzieci oraz sprawy bieżące.

Bardzo proszę o obecność.

Warsztaty plastyczne "Weołe dynie" :-)

Zapraszam wszystkich Rodziców na warsztaty plastyczne "Wesołe dynie". Warsztaty odbędą się w poniedziałek 30.10.2017 roku o godzinie 15:30 w naszej sali :-)

Przed występem Plastusie zapraszają na krótki występ artystyczny :-)

Na warsztaty proszę przynieść dynie i ciekawe pomysły :-)

Dzień Ziemniaka :-)

W piątek 27.10.2017 roku będziemy z dziećmi obchodzić Święto Pieczonego Ziemniaka :-)

Tego dnia przewidujemy dla dzieci mnóstwo atrakcji:

- co można zrobić z ziemiaka? - zabawy plastyczne;

- wykopki, sadzenie ziemniaków, wykopki czyli gry i zabawy sportowe;

- ziemniaczany jadłospis - pyszne potrawy z ziemniaków

:-):-):-)

Sesja zdjęciowa dla dzieci "Retro" :-)

Sesja zdjęciowa dla dzieci "Retro" odbędzie się w przedszkolu w piątek 13 października 2017 roku.

Zdjęcia rozpoczną się od godziny 10:00.

W czasie sesji dzieci będą miały robione zdjęcia indywidualne i grupowe.

Bardzo proszę aby:

- dziewczynki tego dnia były ubrane w sukienki;

- chłopcy w koszule oraz spodnie dżinsowe.

Dziękuję :-)

Koncert Filharmonii :-)

W środę 11.10.2017 roku Plastusie wezmą udział w pierwszym koncercie "Cymbały, ukulele, i drewniana łyżka" w wykonaniu artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego. :-)

Koncert rozpocznie się o godzinie 11:00.:-)

Koszt koncertów 40 zł/za rok - płatne na Konto Rady Rodziców.

Wycieczka do Straży Pożarnej :-)

W poniedziałek 09.10.2017 roku jedziemy na wycieczkę do Straży Pożarnej przy ulicy Kożuchowskiej w Zielonej Górze.

Dzieci wezmą udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa w sali "Ognik", która znajduje się w siedzibie Straży Pożarnej.

W sali znajdują się pomieszczenia "Bezpieczny dom" oraz "Bezpieczny las".

W czasie zajęć dzieci dowiedzą się, jakie mogą wystąpić zagrożenia pożarowe oraz jak należy się zachować w razie ich wystąpienia.

Koszt wycieczki - 10 zł każde dziecko.

Jest to koszt wynajmu autobusu MZK.

Płatne do 10.10.2017r. na Konto Rady Rodziców. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko dziecka, grupę oraz dopisek "wycieczka".

W poniedziałek śniadanie zjemy o godzinie 8:00.

Wyjście z przedszkola godzina 8:50.

Powrót około godziny 11:30.

:-):-):-)

Festyn "Poznajmy się" :-)

Zapraszamy wszystkich Rodziców i dzieci na FESTYN RODZINNY "POZNAJMY SIĘ" :-)

Festyn odbędzie się w poniedziałek 25 września 2017 r. Zabawa rozpocznie się o godzinie 15:30 i trwać będzie do godziny 17:00.

W czasie festynu odbędą się:

- tańce i konkurencje sportowe z KLAUNEM WESOŁKIEM;

- pokaz treningu MAŁY AKROBATA;

- pokaz treningu KARATE;

- trening - SPORTOWE PRZEDSZKOLAKI FALUBAZIAKI;

- malowanie twarzy;

- dmuchany zamek :-) :-) :-)

W razie niepogody festyn nie odbędzie się.

Dzień Przedszkolaka :-)

Przedszkolaki święto mają i wesoło czas spędzają! :-)

W środę 20.09.2017r. obchodzimy w przedszkolu OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA :-)

W tym dniu dzieci mogą się dowolnie przebrać, mile widziane stroje i inne gadżety.

Tego dnia na dzieci czeka wiele atrakcji:

- malowanie twarzy;

- zabawy z chustą animacyjną;

- zabawy sportowe;

- dmuchany zamek.