WYCIECZKA

                                                DRODZY RODZICE

 WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODĘ 05.06.2019. WYJEŻDŻAMY O GODZ. 9.00 POWRÓT GODZINA 11.30. PROSZĘ PRZYGOTOWAĆ DZIECIOM PUSTE PLECACZKI - PROWIANT BĘDZIE USZYKOWANY. KONIECZNIE CZAPECZKI CHRONIĄCE PRZED SŁOŃCEM. KOSZT 12 ZŁ - PŁATNE NA KONTO RADY RODZICÓW

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

                                   DRODZY RODZICE!!!!!!!!!!!!!!!

        JUŻ W CZWARTEK BĘDZIEMY WITAĆ WIOSNĘ, W ZWIĄZKU Z TYM BARDZO PROSZĘ, ABY DO 21.03 DZIECI PRZYNIOSŁY SADZONKI KWIATÓW, KTÓRE W PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY POSADZIMY NA TERENIE NASZEGO PRZEDSZKOLA!!!!!

                                   BĘDZIE PIĘKNIE I KOLOROWO

JEDNOCZEŚNIE PROSZĘ, ABY TEGO DNIA DZIECI PRZYSZŁY UBRANE NA ZIELONO LUB W SWOIM STROJU MIAŁY ELEMENT ZIELONY 

ZAPROSZENIE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY BABCIW ORAZ DZIADKÓW NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI WASZEGO ŚWIĘTA DNIA 30/01/2019 O GODZ. 15.30 W SALI MISIÓW

ŻYCZENIA

 POKÓJ NA ZIEMI LUDZIOM,

 A W NIEBIE CISZA GWIAZD,

 GRAJĄ ANIELI,

 ŚWIAT SIĘ CHLEBEM DZIELI,

 ŚWIAT MA DZIŚ ŚWIĄTECZNY BLASK,

 PIĘKNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2019

PODZIĘKOWANIE

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI KAMILI ZA POŚWIĘCONY CZAS I WŁOŻONY TRUD W USZYCIE STROJÓW DLA NASZYCH "MISIÓW" , W KTÓRYCH WYSTĄPIĄ PODCZAS ŚWIĄTECZNEGO KONCERTU.

 

 

Zajęcia otwarte

Serdecznie zapraszam na zajęcia otwarte, które odbędą się 12/12/2018 o godz. 9.00 - 9.20.:-D:-D

KONCERT BOŻONARODZENIOWY

SZANOWNI PAŃSTWO, SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KONCERT BOŻONARODZENIOWY W WYKONANIU NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 13/12/2018 O GODZINIE 16.00 W SALI KOLUMNOWEJ URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO. TEGO DNIA ODBIERAMY DZIECI NAJPÓŻNIEJ DO GODZINY 15.00. ZBIERAMY SIĘ W SALI KOLUMNOWEJ O GODZINIE 15.45. DZIECI POWINNY BYĆ JUŻ PRZEBRANE W STROJE I CZAPECZKI MIKOŁAJKOWE. NA DÓŁ MOŻNA ZAŁOŻYĆ CIEMNE LEGINSY, RAJTUZY, SPODNIE.

MIKOŁAJKI

DRODZY RODZICE 06/12/2018 ODWIEDZI NAS ŚWIĘTY MIKOŁAJ. PROSIMY, ABY DZIECI MIAŁY NA GŁÓWKACH MIKOŁAJKOWE CZAPECZKI

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WARSZTATY PLASTYCZNE O TEMATYCE ŚWIĄTECZNEJ DNIA 05/12/2018 O GODZ. 16.00. WSPÓLNIE Z DZIEĆMI BĘDZIEMY TWORZYĆ OZDOBY CHOINKOWE, KTÓRE PÓŹNIEJ OZDOBIĄ NASZĄ CHOINKĘ

 

SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA

Drodzy Rodzice

19.11.2018 ( poniedziałek) odbędzie się program Szpital Pluszowego Misia organizowany przez studentów wydziału lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego, który ma na celu zminimalizowanie u dzieci stresu związanego z badaniami i pobytem w szpitalu a także przyzwyczajenie dziecka do widoku personelu medycznego i zabiegów lekarskich. W związku z tym prosimy, aby tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkolu ze swoim ulubionym pluszowym misiem.

 

ZEBRANIE

DRODZY RODZICE, SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 13/11/2018 (WTOREK) O GODZ. 16.00

TEMATEM ZEBRANIA BĘDZIE OMÓWIENIE WSTĘPNYCH OBSERWACJI DZIECI ORAZ SPRAWY BIEŻĄCE

AKCJA "PSU NA BUDĘ"

DRODZY RODZICE !!!!! POZWÓLMY ZWIERZAKOM Z ZIELONOGÓRSKIEGO SCHRONISKA PRZETRWAĆ ZIMĘ. ZBIERAMY DLA NICH KARMĘ SUCHĄ, MOKRĄ, KOCE, RĘCZNIKI, MOCNE SMYCZE - WSZYSTKO TO, CZEGO POTRZEBUJĄ ZWIERZAKI. NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNI, WESPRZYJCIE ZIELONOGÓRSKIE SCHRONISKO. AKCJA TRWA OD 05/11/18 DO 26/11/2018. DARY PRZYNOSIMY DO PRZEDSZKOLA:-D:-D:-D

PASOWANIE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PASOWANIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 29/10/2018 O GODZINIE 16.00 W SALI MISIÓW.

PO PASOWANIU BĘDZIEMY TWORZYĆ LAMPIONY Z DYŃ, W ZWIĄZKU Z TYM PROSZĘ, ABY KAŻDY PRZYNIÓSŁ WYDRĄŻONĄ WCZEŚNIEJ W DOMU DYNIĘ I MAŁY NOŻYK. lAMPIONY OZDOBIĄ WEJŚCIE DO NASZEGO PRZEDSZKOLA

Pierwsze dni w przedszkolu – o czym należy pamiętać

 

Rodzice muszą być pewni swojej decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola. W obecności dziecka nie powinni poddawać w wątpliwość tego, czy dobrze czy źle robią. Dziecko momentalnie wyczuje nasze wahanie, co z pewnością nie pomoże mu w adaptacji.

Mów pozytywnie o przedszkolu, ale nie idealizuj go zanadto. Przedstaw je jako przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy.

Opowiedz dziecku o tym jak sam chodziłeś do przedszkola w dzieciństwie. Co wspominasz najmilej?

Jeśli to możliwe, rozsądnym pomysłem, jest odprowadzanie dziecka w tych pierwszych dniach przez tatę z uwagi na mniejszą dozę emocjonalności, która często towarzyszy relacji z matką.

Pozwól dziecku zabrać do przedszkola ukochanego misia lub inną zabawkę. Dzięki temu nie będzie się czuło osamotnione.

Nie przedłużaj pożegnań i nie roztkliwiaj się przy dziecku.

Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to chociaż raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.

Początkowo odbieraj dziecko wcześniej i stopniowo wydłużaj jego pobyt.

Zapewniaj dziecko, że wrócisz po niego, podając porę przybycia, np. po obiedzie. Niezwykle istotne jest spełnianie tych umów od samego początku. To budzi zaufanie i dziecku łatwiej rozstać się z rodzicem, który każdorazowo przychodzi po niego w ustalonym czasie.

Jeśli to możliwe przez początkowy okres nie przychodź po dziecko jako ostatni.

Zadbaj o wygodne ubranie dziecka. Pozostaw w szafce w szatni dodatkowe ubrania na zmianę.

Nie zmuszaj dziecka do tego by zawsze od razu opowiadało o tym, co wydarzyło się w przedszkolu. Z czasem maluch sam zacznie opowiadać o swoich przeżyciach.

Warto nawiązać kontakt z wychowawcą grupy. Nauczyciel chętnie poinformuje rodzica o tym, jak dziecko zjadało posiłek, jak się zachowywało, jak radzi sobie podczas zabaw z rówieśnikami.

W żadnym wypadku nie straszmy dziecka przedszkolem, stosując ostrzeżenia typu: „Jak nie będziesz mnie słuchał, to w przedszkolu Cię nauczą” itp.

nastaw się pozytywnie – zarażaj dziecko optymizmem,

nie miej wyrzutów sumienia, że „zostawiasz” dziecko,

pamiętaj, że płacz jest normalną reakcją na zmianę i rozstanie, często nie trwa tak długo jak nam się wydaje,

nie poddawaj się po kilku pierwszych, „płaczliwych” dniach – trudne emocje w tych dniach są naturalne i trzeba je zaakceptować,

zaufaj wychowawcom przedszkolnym, którzy są specjalistami w swoim fachu,

skup się na korzyściach, które dzięki przedszkolu zyska Twoje dziecko

weź pod uwagę fakt, że rozłąka i tak kiedyś nastąpi – dziecko pójdzie do szkoły, a przygotowanie do niej zdobywa właśnie w przedszkolu.

Pamiętaj! Każda zmiana daje szansę na rozwój. Zdobyte w przedszkolu doświadczenia są jedyne w swoim rodzaju. Grupa przedszkolna daje możliwość poznania podstawowych zasad życia w społeczności. Zasady obowiązujące w kontaktach z ludźmi musi poznać każdy i przedszkole bardzo się w tym przydaje.

 

 

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu"

 

Robert Fulghum

 

Marta Cygan, psycholog, zespół Akademii Zdrowego Przedszkolaka

 

 

FESTYN RODZINNY

DRODZY RODZICE, SERDECZNIE ZAPRASZAMY WAS NA FESTYN RODZINNY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 27.09.2018 OD GODZINY 15.30-17.30