DZIEŃ KOTA :-)

Dziś wszystkie Kotki miały swoje święto :-) Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za przyniesioną karmę dla kotków z Zielonogórskiego Schroniska :-)

PLASTUSIOWY TEATRZYK :-)

PROGRAM - PRZEDSZKOLAK, MAŁY BADACZ ŚWIATA :-)

W tym tygodniu Plastusie wykonały pierwszy eksperyment. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie "Co pływa, a co tonie" a także "Dlaczego tak się dzieje?" :-)

ZABAWY BADAWCZE - JAKI JEST LÓD?

W tym tygodniu Plastusie szukały odpowiedzi na pytanie "Jaki jest lód?". W tym celu wykonaliśmy eksperymenty wykorzystując wodę ciepłą i zimną oraz lód :-)

MRÓZ MALUJE SZYBY :-)

W tym tygodniu czarowaliśmy za pomocą białej farby gwiazdeczki, które mróz maluje na szybach okien :-)

KONKURS PLASTYCZNY :)

Madzia i Ola zostały wyróżnione w konkursie "Iglaki cudaki" i dostały piękne dyplomy. Gratulujemy :-)

Zimowe zabawy :-)

W końcu przyszła zima! Plastusie dziś wesoło bawiły się na śniegu :-)

Karnawałowe szaleństwa :-)

Rok 2018 rozpoczął dla nas czas karnawałowego szaleństwa! :-) W piątek 05.01.2018 r. wspólnie bawiliśmy się na balu karnawałowym :-) Wszyscy bawiliśmy się wspaniale! :-)

Wesołe zabawy z balonami :-)

Plastusie sprawdzały dziś jakimi sposobami można nadmuchać balon? Wykonaliśmy doświadczenie używając octu i sody. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowaliśmy co się dzieje. Później każdy Plastuś samodzielnie wykonał Balonowego stworka według swojego pomysłu :-)

WIGILIA PRZEDSZKOLNA :-)

Mikołajki :-)

Dziś odwiedził nas Święty Mikołaj, który przyjechał do nas na ... motorze! :-) Przywiózł nam mnóstwo prezentów, w końcu wszystkie Plastusie były grzeczne cały rok! :-)

Warsztaty Bożonarodzeniowe :-)

Dziś razem z Rodzicami rozpoczeliśmy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia :-) Plastusie wykonały wspaniały świąteczny występ :-) wspólnie z Rodzicami ubraliśmy choinkę w ozdoby wykonane wraz z dziećmi w domu :-) Później zrobiliśmy Szopki Bożonarodzeniowe :-) Dziękujemy za mile spędzony czas! :-)

Wycieczka na pocztę - wysyłamy listy do Świętego Mikołaja :-)

Nasze listy do Świętego Mikołaja włożyliśmy do koperty - zaadresowaliśmy i poszliśmy na pocztę kupić znaczek :-) Nasz list wysłaliśmy aż do Finlandii! :-) Ciekawe czy Mikołaj nam odpisze :-)

Piszemy listy do Świętego Mikołaja :-)

W piątek wszystkie Plastusie napisały listy do Świętego Mikołaja - każdy namalował to o czym marzy :-)

Zabawy konstrukcyjne klockami :-)

Dzień Pluszowego Misia :-)

W piątek 24.11.2017r. Misie obchodziły swoje święto w przedszkolu :-)

"KOSTEK Z KLASĄ" ZAJĘCIA ZE STUDENTAMI UZ

W czwartek odwiedzili nas studenci UZ z wydziału medycyny, którzy pokazali nam zdrowe produkty - wspólnie stworzyliśmy piramidę żywienia. Studenci poazali nam także układ kostny człowieka :-)

Urodziny Piotrusia :-)

Z okazji urodziny wszystkie Plastusie życzą Puotrusiowi wszystkiego najlepszego! :-)

Zabawy matematyczne :-)

Dziś konstruowaliśmy grę - ścigankę, wspólnie wykonaliśmy planszę i wymyśliliśmy reguły naszej gry. W czasie wspólnego grania emocji było mnóstwo! :-)

Odpoczynek u Plastusiów :-)

Tak sobie odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej :-)

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

W piątek 10.11.2017r. uroczyście ubrani obchodziliśmy Święto Odzyskanie Niepodległości Polski. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, wykonaliśmy flagę Polski i zaśpiewaliśmy hym.

Warsztaty "Jesienne dynie" :-)

W poniedziałek 30 października 2017r. odbył się występ jesienno - artystyczny w wykonaniu Plastusiów :-) Po występie dzieci wspólnie z Rodzicami sprawdzali co można zrobić z dyni - pomysły i wykonanie były wspaniałe! :-) Dziękujemy za mile spędzony czas :-)

Dzień Ziemniaka

W piątek 27 października 2017r. królował u nas Pan Ziemniak. Plastusie zrobiły piękne Jeżyki z ziemniaczków, wykonały jesienne drzewka przy pomocy stempelków ziemniaczanych. Mieliśmy możliwość zajadać się ziemniaczkami pod różnymi postaciami. A w czasie konkursów sportowych zabawy i śmiechu było mnóstwo! :-)