"Gmina Zielona Góra czyta małemu misiowi" - etap gminny

"Mały miś w świecie wielkiej literatury" to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka, ks. dr hab. Jana Niewęgłowskiego, prof. UKSW- Dziekana Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Doroty Dziamskiej - pedagoga, autora systemu Edukacja Przez Ruch, eksperta MEN.

Patronatem projekt ten objął również Prezydent miasta Zielona Góra – Janusz Kubicki.

Czekoladek

Dnia 13 lutego przybył do nas Czekoladek- miś z grupy Słoniki z Miejskiego Przedszkola nr 18 „Czekoladowe Przedszkole” w Zielonej Górze. Nasze Panie przeczytały nam „Tutlandie”, której autorką jest Agnieszka Ginko.

Z okazji Światowego Dnia Kota razem z Czekoladkiem wybraliśmy się do biblioteki. Wspólnie podziwialiśmy prace wykonane przez dzieci i czytaliśmy książeczki o kotach. ;)

Promyczek

Dnia 20 lutego przybył do nas Promyczek – miś z Miejskiego Przedszkola nr 39 „Słoneczko” w Zielonej Górze. Nasze Panie przeczytały nam książkę Magdaleny Kulus „Cykor”, do której ilustracje wykonała Marta Kurczewska.

Zachęceni przygodami bohatera książki wybraliśmy się z Promyczkiem na spacer, aby pokazać mu nasze przedszkole i plac zabaw. Wspólna zabawa sprawiła nam wiele radości.

Bernard

Dnia 27 lutego odwiedził nas Bernard- miś z Miejskiego Przedszkola nr 34 „Rozśpiewane Przedszkole” w Zielonej Górze. Panie przeczytały nam „Bromba i inni” Macieja Wojtyszko.

Po wysłuchaniu niezwykłych opowiadań postanowiliśmy sami wymyśleć opowieść o „Przedszkolnych przygodach Bernarda”.

Razem z misiem tworzyliśmy też wiosenne dekoracje do naszej sali.

Bajuś

Dnia 6 marca odwiedził nas Bajuś- miś z Miejskiego Przedszkola nr 25 „Bajka” w Zielonej Górze. Panie przeczytały nam dalsze przygody bohaterów książki „Bromba i inni” Macieja Wojtyszko.

Tydzień spędziliśmy także na wspólnych zabawach, wypełnianiu książeczki dla misia, a chętne dzieci czytały Bajusiowi krótkie wierszyki i malowały jego portrety. Wszystkie wyszły wspaniałe ;)

Miłek

Dnia 13 marca odwiedził nas Miłek- miś z Miejskiego Przedszkola nr 21 w Zielonej Górze. W ciągu tygodnia panie przeczytały nam polskie legendy i klechdy. Miłek uczestniczył także we wszystkich naszych zajęciach. Razem układaliśmy wyrazy i budowaliśmy figury. Wspólnie założyliśmy ogródek i oprowadziliśmy misia po podwórku.

Antoś

Dnia 20 marca odwiedził nas Antoś- miś z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 6. W ciągu tygodnia panie przeczytały nam pierwsze przygody Tutka i Tutki, bohaterów książki „Tutlandia. Niespodzianki”, której autorką jest Agnieszka Ginko.

Miś Antoś miał okazję świętować w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny.

W wolnych chwilach dokładnie sprawdziliśmy też jego zdrówko, aby miał siłę iść z nami na wycieczkę do biblioteki.

Jasiu

Dnia 27 marca odwiedził nas Jasiu- miś z Miejskiego Przedszkola nr 7 w Zielonej Górze. W ciągu tygodnia panie przeczytały nam kolejne przygody naszych ulubionych bohaterów książki „Tutlandia. Niespodzianki” Agnieszki Ginko.

Tydzień spędziliśmy także na wspólnej zabawie i przygotowaniach do występu w teatrze. Gościliśmy też tatę Kubusia, naszego Przedszkolaka Tygodnia, który zrobił nam super zdjęcia.